Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Vuosikokous pidettiin sunnuntaina 15.8.2021

Lisätty 30.06.2021

Tammelan Oksjärven suojeluyhdistyksen vuosikokous pidettiin 15.8.2021. Kokouksessa hyväksyttiin tilinpäätös 2020-2021 ja myönnettiin vastuuvapaus hallitukselle, hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja talousarvio. Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Hannu Nummela ja hallituksen jäseniksi Ari Hutka, Liisa Karikuusi, Pertti Kaunisharju, Eino Kujala, Jukka Okslahti ja Heino Ruottinen. Toiminnantarkastajaksi valitttiin Mika Lehtojärvi.  

Vuosi 2021 on yhdistyksen 20. toimintavuosi, kokouksessa julkistettiin yhdistyksen  historiikki, jonka voit lukea tästä

Kokouksen pöytäkirja ja toimintakertomus löytyvät sivulta vuosikokous ja toimintasuunnitelma sivulta toimintasuunnitelma.

Päätettävien asioiden lisäksi keskusteltiin yhdistyksen toiminnan turvaamisesta. Aktiivisia toimijoita on melko vähän ja he ikääntyvät. Mukaan pitäisi saada uusia toimijoita ja samalla myös nuoria toimijoita. Näin turvattaisiin toiminnan jatkuvuutta